Комод: зручно, гарно, вигідно.

Комод: зручно, гарно, вигідно.

  Як би ми не називали цей предмет меблів – тумбочка або шафка – комод назавжди зайняв власне місце у кожній затишній оселі. Відбулося це не тільки зважаючи на славнозвісне історичне минуле, а й з тієї простої причини, що комод представляє собою універсальне і компактне сховище для безлічі речей. Це дійсно предмет домашнього вжитку, перевірений віками. Виробництво комодів у ХХІ столітті зайняло величезну нішу меблевої індустрії, і вражає не лише різноманіттям форм, матеріалів та фарб, а й архітектурно-дизайнерськими втіленнями. Поруч з ультрасучасними комо-дами, оснащеними автоматичними висувними опорами і панельними елементами, неухильно сто-ять комоди у класичному стилі, популярність котрих не може не тішити поціновувачів античної зра-зкової архітектури. 

c5561d22eb1637a10c4a706619411664.jpg

Комод як самостійна меблева одиниця відомий ще з часів Франції, Англії та Італії XVIII сто-ліття. Перший французький комод датується 1690 роком і пов'язаний з ім’ям майстра Андре-Шарль Буля. Його створенню сприяли спроби столярів модернізувати звичайну речову скриню, таку попу-лярну у панських хатах і палацах. Скриня, яка, по суті, представляла собою громіздкий ящик з кри-шкою, була зручною для тривалого зберігання речей, але аж ніяк не для їхнього використання. Її висота та форма змушували низько нахилятися і довго шукати необхідну річ, а потім заново наво-дити порядок. Як наслідок, дослідним шляхом до скрині були вмонтовані ніжки-опори, а згодом й дверцята. Доповнення у вигляді однієї висувної шухляди перетворило цей предмет у креденцу (або протесіс), його стали використовувати у багатьох інстанціях, починаючи з обивательських будинків, і завершуючи храмами (для богослужбового інвентарю). 

  Збільшення кількості шухляд перетворило креденцу у комод, який ознаменував справжній переворот у столярній майстерності. Назву він заслужив завдяки своїй місткості та практичності: французьке слово commodeозначає «зручний». І тут розпочалися справжні «столярні змагання». Кожна країна прагнула внести свій автентичний елемент у конструкцію комода. Американці облю-бували високі фігурні ніжки і розписні панелі. Англійці – комоди з червоного дерева або покриті білим лаком. Італійці оздобили їх слоновою кісткою, інкрустували дорогоцінним камінням. Епоха вигадливого та розкішного рококо у Франції часів Людовика XV, нагородила комоди S-подібними ніжками, ошатними деталями з мармуру й деревини екзотичних порід, лаковим покриттям, обтічною формою, використанням рослинних орнаментів та китайських мотивів. Білий із золотим було улюбленим кольоровим поєднанням рококо. Класицизм кінця XVIIIстоліття повернув комодам природні дерев'яні матеріали, строгу геометричну співмірність, чіткий стик елементів, прямі і ледь вигнуті форми.

  Однак повернемося у сьогодення. Навіть якщо Ви не вважаєте себе поціновувачем раритет-ного мистецтва, комод – це елемент саме тих компактних універсальних меблів, якого не вистачає у Вашому будинку. Не вистачало до сьогоднішнього дня, адже Інтернет-магазин МебліХіт пропонує широкий вибір комодів, переваги яких можна оцінити ще до їх придбання. Комоди - ідеальний інструмент для впорядкування усіх необхідних дрібниць. Сьогодні це не предмет розкоші і не символ королівських апартаментів – це просто необхідна деталь, яка окрім розумної організації простору для зберігання, здатна привнести у Ваш інтер’єр індивідуальність та стиль.

  Комод традиційної форми має три нижніх широких шухляди та дві верхніх. Передні стінки шухляд вкладні, зазвичай з наплавленням. Самі шухляди кріпляться на горизонтальні рамки. Корпус комо-да складається з опорної коробки, вертикальних стінок рамкової конструкції з фільонками із масиву деревини, кришки із нього ж з профільними розкладками, накладної задньої панелі з фанери або ДСП. Опорні елементи – ніжки, ролики або цоколь. Комод можна розташувати у будь-якій кімнаті: спальні, кабінеті, кухні, вітальні, передпокоях або дитячій. У ньому можна зберігати буквально все: постільну білизну і одяг, книжки і DVD-диски, канцелярське приладдя і листи, пам’ятні сувеніри і фотоальбоми, дорогоцінності та біжутерію, посуд і колекційні вина. З точки зору ергономіки, внут-рішній простір висувних ящиків можна використовувати на 100%. Це досягається завдяки їхній гли-бині (від 30 см до 110 см) і висоті (від 15 см до 30 см для одягу і білизни; від 7 см до 15 см для приємних «дрібничок»). Спеціальні обмежувачі утримують рухливий механізм у ніші. Якісна фурнітура забезпечує безшумність шухляд, і Ви сміливо можете ставити комод у спальні або біля дитячого ліжечка. Від розміру залежить його застосування: довгий і низький створить гармонійну горизонталь у просторій вітальні або спальні, а вузький і високий ідеально впишеться у гардеробну, ванну кімнату або передпокої. Стільницю комода використовують для світильників, книжок, вазонів, фотографій тощо.

  Меблі-Хіт допоможе Вам обрати поліфункціональний комод будь-якого виду (пристінний, приставний або незалежний), з будь-якого матеріалу (дерев'яний масив, МДФ, ДСП, ЛДСП, пластик або скло), будь-якої ціни – все залежить від Ваших вподобань і бажань. Саме час навести порядок в оселі, і подарувати скопищу приємних житейських дрібничок власне місце.

Кнопка укр.png


28.08.2013
|
Рейтинг ()

Повернення до списку


Текст повідомлення*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Нічого не знайдено
Захист від автоматичних повідомлень
 
AlfaSystems GoPro GP261D21