Роль дзеркала в дизайні приміщення

Роль дзеркала в дизайні приміщення

З моменту появи дзеркал, людина не переставала дивуватися їх властивостями. Дзеркало манило до себе. Дзеркало змінювало сприйняття простору. З дзеркалами зв'язувалися всілякі містичні уявлення людей про устрій світу. І сьогодні, дзеркала володіють рядом ефектів, які ніяк не могли пройти повз пильної уваги інтер'єрних дизайнерів. Саме при оформленні інтер'єрів приміщень, за допомогою дзеркал і дзеркальних поверхонь, можна досягати безліч найрізноманітніших цілей.

01.jpg


Які функції виконують дзеркала в будинку або в квартирі

Перш за все, слід зауважити, що дзеркало кардинально відрізняється від будь-якого іншого елементу інтер'єру. В силу своїх особливих фізичних властивостей, дзеркало може виконувати відразу декілька функцій. При цьому, кожна з таких функцій може, в значній мірі, змінити сприйняття інтер'єру, як такого.

Найбільш часто, наявність дзеркала в тому чи іншому приміщенні пов'язується з можливістю забезпечити людям якісний огляд самих себе. Як правило, таку основну функцію несуть в собі дзеркала, розташовані у ванній кімнаті, в передпокої і, звичайно ж, в спальні. При цьому, найбільш кращим варіантом вважається наявність можливості оглянути себе в повний зріст.

Зрозуміло, що такий предмет, як дзеркало, є досить помітним елементів будь-якого інтер'єру. Тому, дизайнери, із задоволенням, використовують дзеркала різних форм і стилів для того, щоб підкреслити ту чи іншу стильову спрямованість конкретного інтер'єрного рішення. Тим більше, що сьогодні існує величезний вибір різних дизайнерських дзеркал, які дозволяють робити це без особливих зусиль. 

Ще однією найважливішою властивістю дзеркала, є його здатність змінювати візуальне сприйняття навколишнього простору. Перш за все, за рахунок свої властивостей, дзеркало може стати додатковим джерелом освітлення для певної ділянки приміщення. А, крім того, наявність дзеркала в приміщенні робить його, візуально, більш просторим.

Використання дзеркал в приміщеннях різного типу

Слід розуміти, що використання такого потужного засобу, як дзеркало, при оформленні того або іншого приміщення в будинку, передбачає не тільки достатню кваліфікацію, але і досить хороший смак. Адже, в кожному конкретному випадку, необхідно враховувати безліч дрібниць, які сукупно впливають на кінцевий результат, в цілому. Тим не менш, для кожного типу приміщень є певні рекомендації, за допомогою яких цілком можна самостійно прийняти необхідне рішення.

01.jpg

Вітальня. Декоративна роль дзеркала в цьому приміщенні незаперечна. Особливо шикарно виглядають дзеркала в багате оформленої вітальні класичного типу. Однак, не варто забувати і про те, що саме у вітальні, за допомогою дзеркала, можна виділити ту чи іншу зону інтер'єру, направивши на неї відбите світло з дзеркала. Як правило, у вітальні найбільш ефективно використання дизайнерських рішень, які сьогодні є в магазинах, в достатніх кількостях форм і моделей.    


01.jpg

Спальня. У цьому приміщенні вітаються дзеркальні поверхні дверей шафи. По-перше, це зручно і утилітарно. А по-друге, наявність великих дзеркальних поверхонь зробить спальню, візуально, просторішою і світлою. Єдине, що варто не робити, це не розміщувати дзеркало навпроти ліжка, щоб лежача на ліжку людина бачила себе. Це викличе почуття дискомфорту. Не дарма, вчення, типу Фен-Шуй, наполегливо не рекомендують, щоб спляча людина відбивався в дзеркалі.   


01.jpg

Ванна кімната. Дзеркало у ванній: як це зробити красиво, зручно і недорого. Тут дзеркало відіграє, як декоративну, так і функціональну ролі. Однак, враховуючи особливі умови цього приміщення, пов'язані з підвищеною температурою і підвищеним рівнем вологості, сюди необхідно підбирати якісні дзеркала, які не схильні запотіванню. Як правило, такі дзеркала повинні мати непромокальну оправу і різноманітні додаткові опції. Наприклад, місце для зберігання зубної щітки і так далі.
   


01.jpg

Передпокій. У цьому випадку, дзеркало грає дві основні ролі. Перш за все, воно має бути досить зручним для огляду людиною себе самого, перед виходом. Але, крім того, передпокої, в більшості випадків, не відрізняються особливою просторістю. А от наявність досить великий дзеркальної поверхні, може, в значній мірі, зробити приміщення світліше і просторіше. У всякому разі, візуально. Сьогодні є достатньо різноманітних чудових моделей дзеркал для передпокою. Тому, зробити правильний вибір досить легко.Що потрібно знати про правильне розташування дзеркал у приміщенні

Є кілька важливих моментів, які завжди слід враховувати при використанні дзеркал в будинку або в квартирі. Наприклад, якщо в приміщенні використовується кілька дзеркал на одній площині, то розмістивши їх під невеликими, але різними кутами, можна значно збільшити оригінальність інтер'єру. Адже, в такому випадку, вони будуть відображати різні ділянки інтер'єру.

Крім того, оскільки дзеркала мають властивість притягувати до себе увагу, навпроти них не варто розташовувати предмети, які будуть «сперечатися» з дзеркалом за увагу людини. Взагалі, потрібно уважно стежити за тим, що саме відображає дзеркало в приміщенні. Адже, таке відображення також є частиною інтер'єру.

Таким чином, використання дзеркал при оформленні інтер'єрів сучасних приміщень дає широкі можливості для дизайнерської думки. Тим більше, що сьогодні є величезний вибір різноманітних дзеркал в українських магазинах, серед яких завжди можна знайти саме те рішення, яке буде найбільш оптимальним в конкретному випадку.

Детальніше.gif

16.02.2016
|
Рейтинг ()

Повернення до списку


Текст повідомлення*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Нічого не знайдено
Захист від автоматичних повідомлень
 
AlfaSystems GoPro GP261D21