Шафи-купе: історія виникнення

Шафи-купе: історія виникнення

  Зараз складно знайти абсолютно вірні відомості про виникнення шаф-купе. Численні історики стверджують, що ще в шістнадцятому сторіччі майстри з Італії займалися виготовленням цих меблів. Ними цікавилися ті люди, які мали невеликий розмір жител, а двері таких шаф економили поважне простір кімнат.

  Початок початків

  Хоча є й така версія, що зачинателями масового виробництва шаф-купе були представники Країни Сходящего Сонця. Адже і зараз у багатьох історичних кінострічках про Японії можна побачити різноманіття розсувних систем дверей, якими користувалися жителі острівної держави.

  І лише через роки, цей винахід з'явилося на європейському континенті, коли генерали разом з Наполеоном розпочав наводити елементарний порядок у парубоцьких квартирах офіцерів своєї армії. Військова форма початку зберігатися за ширмою в спеціальних стелажах.

  Розвиток купейних меблів

  Модернізації, майбутні шафи-купе піддалися американськими підданими, які поставили ширму на коліщатка і постілі її по напівкруговими «рельсами» - з боку в бік. Двадцяте століття ознаменувалося повним вдосконаленням роликового механізму і впровадженням дзеркал, оснащених спеціальною захисною плівкою.

  Шафи-купе в нашій країні

  У нашій державі шафи-купе на замовлення, що з'явилися в дев'яностих роках минулого століття, відрізнялися явно підвищеною вартістю. Тому, придбати ці меблі могли тільки багаті люди. Перші шафи-купе на російських просторах не відрізнити вишуканим зовнішнім виглядом. Наявність однакових дзеркальних дверей і двох варіацій панельної різновиди (ДСП і шпоновані деревиною), - такими властивостями характеризувалися перші купейні шафи.

  Розвиток купейних меблів

  І лише ближче до початку нового сторіччя, з впровадженням у виробництво алюмінієвих (Neves) і сталевих профілів (Stanley), ці меблі стала набувати ті обриси, які характерні для наших днів. Розсувний механізм дверей обладнювався додатковими бічними стінками і дахом. Потім розробники шаф доповнили їх багаточисельними ящиками, призначеними для розміщення не тільки одягу, але і посуду, книг, меблів і інших речей.Додумались навіть до того, що деякі з шаф-купе стало можливим використовувати в якості письмового столу.

  Одним з головних елементів цих меблів є розсувні двері-купе, які їздять по напрямних. Щоб продовжити їх термін експлуатації, на вертикальному профілі набиваються спеціальні накладки, які попереджають процес зіткнення дверей зі стінкою. Також почали встановлювати в двері-купе доводчики і блокіратори. Таким чином, шафи-купе як невід'ємна частина сучасного комфортного житла, оскільки забезпечують усі зручності, а також задовольняють індивідуальні забаганки та потреби людей.

  Шафи-купе сьогодні

  У наш час можна використовувати різні системи шаф-купе (як традиційні ковзаючі, так орні і стулчасті). Крім того, компанії-виробники не стоять на місці і модернізують цю функціональну меблі з кожним роком. Так, наприклад, сьогодні в якості оформлення дверей можуть використовуватися скла з різним оформленням, тканина, шкіра, ротанг і навіть метал. А розсувні система дозволяє керувати купленими меблями навіть з допомогою пульта.
12.06.2013
|
Рейтинг ()

Повернення до списку


Текст повідомлення*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Нічого не знайдено
Захист від автоматичних повідомлень
 
Список переглянутих товарів порожній
Список порівнюваних товарів порожній
Список обраного порожній
Ваша корзина порожня
AlfaSystems GoPro GP261D21