Здоровий сон на хорошому ортопедичному матраці

Здоровий сон на хорошому ортопедичному матраці

Неможливо уявити собі якісне повнокровне життя без здорового сну, під час якого організм відновлює сили, готуючи себе до наступного дня. Однак, здоровий сон можливий тільки при наявності певних умов. Сучасні ортопедичні матраци здатні створити саме такі умови.

01.jpg

Що мається на увазі під терміном ортопедичний матрац

Перш за все, слід зауважити, що під час сну, від розташування тіла людини залежить, наскільки ефективно організм зможе відновити свої сили. Однак, справа стосується не тільки можливості відновлення сил. Неправильне положення тіла може, в перспективі, привести до певних деформацій хребта, які можуть призвести до вельми неприємних симптомів та довгострокових наслідків. Тому, площина, на якій знаходиться тіло людини, що спить, повинна відповідати мінімальним вимогам анатомії людини. Саме таку роль виконують матраци, які прийнято називати ортопедичними. Їх особливість полягає в тому, що вони здатні приймати форму тіла, сприяючи рівномірним і оптимальним розподілом навантажень. Як правило, це досягається за рахунок особливих технологій виготовлення подібних матраців.

Слід відзначити той факт, що різні люди мають різну вагу і різну конституцію тіла. Тому не існує матраца, здатного ідеально задовольнити вимоги всіх людей. Однак, за допомогою фахівців, завжди можливо підібрати оптимальний варіант конструкції і жорсткості, який буде найбільш задовольняти потребам конкретної людини.

Основні різновиди ортопедичних матраців

З усього розмаїття представлених у сучасній торгівлі матраців, слід виділити два типи: безпружинні матраци і матраци із застосуванням пружинних систем. Що стосується беспружинних варіантів, то це скоріше минуле, ніж майбутнє. Як правило, такі моделі сьогодні аж ніяк не користуються популярністю, ні у покупців, ні у продавців. Що стосується пружинних варіантів, то вони також поділяються на дві великі групи.

01.jpgМатраци, оснащені залежними пружинними блоками. У таких блоках всі пружини мають достатньо міцне з'єднання між собою. Це означає, що натискання на одну з таких пружин, призводить до тиску на сусідні до неї пружини. Це вельми незручно. Втім, в останні десятиліття, саме такі рішення були найбільш популярними на ринку.
01.jpgМатраци, оснащені незалежними пружинними блоками. У цьому випадку, кожна пружина знаходиться у власній капсулі. Тобто, такий матрац більш ефективно приймає форму людського тіла, які лежить на ньому. Отже, більш рівномірно розподіляються навантаження на відділи хребта та інші частини тіла. Такі матраци більш корисні. Власне вони мають право називатися ортопедичними.Вельми чимале значення має такий показник, як діаметр пружин. Адже, чим менше діаметр, тим більша кількість самих пружин припадає на певну площу. Отже, тим більш точно такий матрац зможе приймати необхідну форму.

Що варто враховувати при виборі ортопедичного матраца

Як уже згадувалося вище, вибираючи матрац, слід враховувати індивідуальні особливості його користувачів. Існує думка, що найкращими матрацами є матраци з підвищеною жорсткістю. Між тим, це не так. Головним параметром матраца має бути те, наскільки зручно покупцеві на ньому лежати. При цьому, різні люди можуть мати абсолютно різні уподобання в цьому плані.

Не варто забувати і про те, що кожен матрац розрахований на певну вагу користувача. Адже, якщо виявиться, що вага людини, що використовує матрац, буде більшим, ніж рекомендований для конкретної моделі, то про всі ортопедичних властивості можна сміливо забути.

Величезне значення має питання вибору наповнювача для матраца. Сьогодні вибір наповнювачів вельми великий. Наповнювач може повідомити матрацу додаткову поверхневу жорсткість або, навпаки, поверхневу м'якість. Як наповнювачі використовуються такі матеріали:

01.jpgМатеріали, що додають поверхневу м'якість. Це натуральний латекс, штучний латекс, пінополіуретан і, звичайно ж, різні види поролону.  
01.jpgМатеріали, що додають поверхневу жорсткість. Як правило, це кокосова стружка, яка є вельми надійним і екологічним матеріалом. Такий наповнювач просочують складами, що містять латекс.
01.jpgМатеріали з ефектом пам'яті. Такі матеріали випускаються під різними назвами. Однак, найчастіше їх називають меморіформ. Вони здатні на кілька секунд запам'ятовувати форму тіла. Як правило, перед покупкою такого матраца, слід полежати на ньому, щоб уникнути майбутніх розчарувань і претензій. Адже такий ефект далеко не всім до душі.
Таким чином, забезпечити міцний здоровий сон за допомогою якісних матраців - цілком досяжна завдання. При цьому, підібрати матрац, який буде відповідати всім вимогам, завжди допоможуть кваліфіковані фахівці, наявні в будь-якому серйозному магазині, що пропонує подібні товари.

Подробнее.gif

08.01.2017
|
Рейтинг ()

Повернення до списку


Текст повідомлення*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Нічого не знайдено
Захист від автоматичних повідомлень
 
AlfaSystems GoPro GP261D21